menu1

               

 

 

 Szkocko-Polskie Towarzystwo Kulturalne z siedzibą w Edynburgu zostało założone ponad 40 lat temu przez Państwa Davidson. Głównym celem organizacji jest utrzymanie współpracy i stworzenie przyjacielskich więzi między Polakami przebywającymi w Szkocji a rodzimymi mieszkańcami tego regionu. Towarzystwo promuje także wymianę kulturalną, poszerza wiedzę o Szkocji wśród Polaków i o Polsce wśród mieszkańców Szkocji. W tym celu członkowie organizacji organizują szereg wydarzeń skierowanych do różnych grup wiekowych: koncerty, wystawy, pokazy filmowe, wykłady, spotkania itp.

Honorowym Przewodniczącym Towarzystwa jest dr Colin Kingsley. W roku 2004 organizacja otrzymała Srebrną Statuetkę i dyplom, przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu za aktywne promowanie polskiej kultury i wspieranie organizacji charytatywnych.Współpraca Aqua Hotelu oraz Polkowickiego Centrum Animacji trwa już wiele lat. Rokrocznie w hotelowej restauracji odbywają się m.in. pokazy kulinarne w ramach Festiwalu "W kręgu Cultur. Miedziowe Spotkania z...". W tym roku zapraszamy na wieczory degustacyjne, podczas których będziecie Państwo mieli okazję spróbować typowych dań szkockiej kuchni, a także trunku, z którego kraina ta słynie na całym świecie, czyli whisky.

Aqua Hotel to nie tylko znakomita restauracja, w której serwowane są kulinarne nowości z całego świata ale również komfortowe, klimatyzowane pokoje i baseny rekreacyjne z mnóstwem atrakcji, co gwarantuje udany wypoczynek. Posiadamy bogato wyposażone zaplecze szkoleniowe idealne do prowadzenia obrad, konferencji, seminariów czy pokazów firmowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wciąż poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, dbając o stały rozwój naszej firmy.

 

 

 

Szkocka literatura, muzyka i w zbiorach Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach

 

W "Miedziowe Spotkania z..." tradycyjnie włącza się polkowicka biblioteka. Zachęcamy więc miłośników szkockiej literatury i muzyki do wypożyczani książek i płyt, wystawionych na "półce szkockiej".

Polkowicka Biblioteka łączy najlepsze tradycje upowszechniania kultury książki z nowoczesnymi trendami i formami jej popularyzacji. Oferujemy możliwość korzystania z klasycznego księgozbioru w formie papierowej, jak również z audiobooków, udostępniamy muzykę na płytach CD i filmy na DVD, organizujemy spotkania autorskie oraz imprezy cykliczne i konkursy. Ponadto prowadzimy edukację czytelniczą dzieci i młodzieży, wspieramy lokalnych twórców, artystów i hobbystów, eksponując ich dzieła oraz pasje. Miejsko-Gminna Biblioteka w Polkowicach chętnie podejmuje inicjatywy społeczności, dla której działa i współpracuje z różnymi instytucjami w ramach realizacji wielu lokalnych przedsięwzięć.

Literatura:
1. McDermid Val "Krwawiaca blizna"
2. McDermid Val "Syreni śpiew"
3. McDermid Val "Krwawiąca blizna"
4. Rankin Ian "Otwarte drzwi"
5. MacLean Alistair "Lalka na łańcuchu"
6. MacLean Alistair "Bezkresne morze"
7. MacLean Alistair "Ostatnia granica"
8. MacLean Alistair "Wyścig ku śmierci"
9. MacLean Alistair "Mroczny krzyżowiec"
10. MacLean Alistair "Cyrk"
11. Doyle Arthur "Pożegnalny ukłon"

Płyty CD:

1. The last of the Mohicans – muzyka filmowa
2. Fish – 13th star
3. Fish – Field of crows
4. Fish - Return to childhood
5. Franz Ferdinand – Tonight
6. Franz Ferdinand - You could have it so much better
7. Wet Wet Wet – Picture this
8. Lennox Annie – Medusa
9. Lennox Annie – Bare
10. Travis - The invisible band
11. Texas – Careful what you wish for
12. Texas – Red book
13. Celtic Moods (muzyczne podróże)

Audiobooki:
1. Doyle Conan Artur – Sherlock Holmes i tańczące sylwetki
2. Doyle Conan Artur – Przygody Sherlocka Holmesa

Film:
1. Braveheart