top

menu1


 

 

 

mariana

mariana 2

 


13 X, godz. 9.00, 11.00 – Aula"Piotruś Pan i piraci"

     
   

Spektakl dla dzieci
Reżyseria: Wiktor Wiktorczyk


"Piotruś Pan i piraci" to przedstawienie oparte na powieści szkockiego pisarza Jamesa Matthew Barriego pt. "Peter Pan and Wendy". Klinika Lalek – Wrocławski Teatr Lalek dla Dzieci stworzył barwne i dynamiczne widowisko, utrzymane w konwencji szkockiej powieści, która opowiada o prawdziwej miłości i przyjaźni.
Aktorzy zabierają widzów w niezwykłą krainę marzeń, snu i teatru... Przez scenę i nad nią przemieszczają się olbrzymie, ruchome obiekty - wielki statek piracki, Krokodyl, przezabawny rock'n'rollowy Niby-Ptak, kolorowe lale, niezwykłe maski i niesamowite marionetki.
Spektakl w reżyserii Wiktora Wiktorczyka, stworzony do muzyki Michała Pryndy, ukazuje wartość przyjaźni, kształtuje umiejętność rozróżniania dobra od zła oraz uczy dokonywania właściwych wyborów w życiu.

Teatr Klinika Lalek powstał w 1988 roku na wydziale lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. Występuje w całej Polsce, a także w Europie (Finlandia, Francja, Hiszpania, Rumunia, Niemcy, Austria). W spektaklach granych głównie na łąkach i ulicach udział biorą: ogromne lale, jeżdżące machiny, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły.
We wrześniu 2010, z inicjatywy Wybitnej Damy polskiego teatru lalek i pedagoga Mistrz Anny Proszkowskiej, Wiktora Wiktorczyka, wrocławskich artystów/lalkarzy i artystów Teatru Klinika Lalek powstał WROCŁAWSKI TEATR DLA DZIECI, który działa na scenach i pod patronatem Centrum Sztuki IMPART.