holandia

Wejście

logo

 

 

SŁowo wstĘpne

Z wielką radością uczestniczę w kolejnych edycjach „Miedziowych Spotkań z...”. Rokrocznie mamy w naszym mieście możliwość poznawania złożoności i bogactwa kultur różnych krajów, zarówno tych bliskich terytorialnie, jak Czechy, ale również orientalnych, oddalonych od Polski o tysiące kilometrów, jak Japonia. W tym roku przyjdzie nam bliżej przyjrzeć się Holandii. To kraj słynący z tolerancji, dobrych serów i znakomitego pokolenia piłkarzy z Johanem Cruyffem na czele. To także kraj o przebogatej kulturze, posiadający w przeszłości wiele kolonii, mający spory wpływ na kształtowanie europejskiej tożsamości. Z przyjemnością wezmę udział w wydarzeniach „XII Miedziowych Spotkań z... Kulturą Holenderską”. Do tego samego zachęcam też Polkowiczan.

 

Wiesław Wabik
Burmistrz Polkowic

 

 

Holandia to mały kraj, ale holendrzy zdają się o tym nie pamiętać.


Zachwyca pięknymi kanałami, noclegami w domkach na wodzie, podróżowaniem na rowerze i smakiem pysznych serów. Serdecznością i ciepłem ludzi. Ilością udogodnień i pomysłowych wynalazków oraz wspaniałą architekturą. Wszystko w Holandii dba o człowieka, a on odpłaca się dbałością o otoczenie.

Nasz tegoroczny festiwal dotyka Krainę Niderlandów z jej wspaniałą muzyką, szeroko pojętą sztuką, dowcipem i wielością smaków. Pokazuje przepiękne krajobrazy z wiatrakami migoczącymi w tle.


Zapraszam Państwa do Holandii... Holandii w Polkowicach.

 

Andrzej Wierdak
Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji

 

 

 

 

 

REPERTUAR

 

 

 

 

My video

ORGANIZATORZY:

 

50

 

 

PARTNERZY: